עובד עם קוסם – מה קורה במהלך תאונה בעבודה

כאשר יש תאונת עבודה, יש הרבה דברים חשובים שחייבים לעשות בכדי לדאוג ולוודא שתקבלו את מה שמגיע לכם על פי חוק. גם עובד עם קוסם, וכל עבודה שיש, מדובר בתנאים מסוימים המגיעים עם זכויות מסוימות. כל אחד צריך לדעת ולהכיר את החוק ואת התהליך לקבל כל הפיצויים וההסדרים הקשורים במצב של תאונת עבודה, זהו דבר שכולנו חשופים אליו ולכן יש חשיבות עצומה להכיר מה מגיע לנו ואיך כל התהליך הזה עובד, לפניכם כל מה שחשוב לדעת במצב של תאונת עבודה.

 

מהן תאונות עבודה

במצב בו עברתם איזושהי תאונה, כמו החלקה על ריצפה רטובה, מכה ממשהו שנפל, אפילו תאונת דרכים, והתאונות האלו קרו בעת שהייתם בעבודה, בדרך אליה או ממנה, זה הופך את המצב לתאונת עבודה. לצערנו מדובר בדבר הרבה יותר מידי נפוץ, ובמצב בו עברתם תאונת עבודה, השלב הבא יהיה להגיש תביעת תאונת עבודה, בכדי שתוכלו לממש את הזכויות שלכם.

 

נפגעים מתאונות עבודה

המון אנשים אשר נפגעים בתאונות עבודה, לא מודעים לכך שמגיע להם לקבל פיצויים על פי החוק מכיוון שמה שקרה להם נחשב תאונת עבודה. הרבה פעמים הם מקבלים טיפול, מאבדים זמן עבודה, מתמודדים עם השלכות נלוות, ולא מבינים שעצם זה שהתאונה קרתה בסביבה והסיטואציה הזאת, הופך אותם לזכאים הרבה פעמים לקבלת הטבות רבות.

 

מה צריך לעשות

יש שני דברים עיקריים ראשוניים שתצטרכו לעשות.

  • לדווח על מה שקרה – קודם כל תצטרכו לדווח למעסיק שלגכם על מה שקרה, עם אתם עובדים של קוסם, תצטרכו להודיע לו במידה והוא לא נכח ולא יודע על התאונה. המעסיק שלכם יצטרך בעצמו לדווח על המקרה לביטוח לאומי, למלא טופס ולספק את כל הפרטים על מה שאירע בהתאמה למה שספרו לו ומה שהוא יודע.
  • לקבל טיפול רפואי ולתעד – הדבר השני והלא פחות חשוב, זה לקבל מידית טיפול רפואי, זאת בכדי להתחיל לתעד בדיוק את הנזק שנגרם ולנסות ולמנוע נזקים עתידיים. שימו לב שאתם אוספים את ה מידע הרלוונטי, מסמכים שניתנים לכם, סיכומים, תרופות, הכל.

 

כדאי להיעזר בעורך דין

למרות שאתם יכולים לנהל את התביעה בכוחות עצמכם באופן עצמאי לחלוטין, מומלץ מאוד להיעזר בשירותים של עורך דין המתמחה בתחום של תאונות עבודה. הרבה פעמים ביטוח לאומי לא באמת בא לקראתם, והסיפור יכול גם להיגרר לבית משפט, לכן בעזרת הליווי של עורך דין מוסמך ומנוסה, תדעו איך להתנהל נכון ומסודר בכל שלב בדרך.

 

לסיכום

קבלת הפיצויים וההטבות, זה חלק מהזכויות שלכם במקרים של תאונות עבודה, זה לא משהו שצריך לקחת בקלות. בסופו של דבר אתם משלמים מיסים למדינה בדיוק עבור. קרים כאלו. אל תהססו לעשות את כל מה שצריך, בכדי לוודא שאתם ממשים את הזכויות שלכם בצורה ראויה ומותאמת למה שבאמת מגיע לכם על פי החוק.

משקל

 

לחזרה לחלק מסוים בעמוד זה:
רון גליקסמן אמן חושים
לקבלת הצעת מחיר למופע טלפתיה מדהים ומצחיק, מלאו פרטים עכשיו: